Chopard L.U.C Lunar Big Date

Model L.U.C Lunar Big Date od společnosti Chopard, byl představen již v roce 2009. Ovšem nyní byl proveden redesign, aby zapadal do stávající řady moderních modelů s označením L.U.C.

Velkou předností hodinek L.U.C Lunar Big Date je přesnost zobrazení měsíční fáze. Díky jemným krokům a skvělému mechanismu, dojde ke zpoždění o den, jednou za 122 let. Ukazatel měsíční fáze lze nalézt místo indexu označující osmou hodinu. Na druhé straně, kde bývá umístěn index číslo 4, naleznete vteřinový indikátor. Hodinová i minutová ručička zasahuje do obou indikátorů a budí tak dojem propojenosti a celistvosti. Datumovka je umístěna pod indexem 12.

Hodinky Chopard L.U.C Lunar Big Date jsou vyrobeny z 18-karátového bílého zlata a s velikostí pouzdra 42 milimetrů. Vrchní část lunety je leštěná, zatímco ostatní části hodinek jsou jemně kartáčované. Stříbrný, jemně kartáčovaný, je i ciferník s elegantně zasazenými římskými číslicemi indexů a překryt ručičkami Dauphine ve vlastním designu L.U.C.

Ukazatel měsíční fáze je koncipován tak, aby se měsíc pohyboval jako při pohledu ze země. Stejně jako měsíční stádia od úplňku, kdy je měsíc rozzářen, až po nov kdy je celý „zakrytý“. Interval mezi oběma fázemi, je stejný jako ve skutečnosti – 29 dní, 12 hodin, 44 minut a 2,8 vteřiny.Chopard L.U.C Lunar Big Date 1

Dosažení takovéto přesnosti v náramkových hodinkách je úkol takřka nadlidský.
Hodinářům v Chopardu se to podařilo zejména díky jemnému ložisku a hnacímu kolu, které pohání ukazatel fáze, s planžetou 135 jemných zubů. Indikace je natolik přesná, že rozdíl mezi mechanizmem a skutečným lunárním cyklem je pouze den – jednou za 122 let. Jednotlivé fáze jsou snadno rozpoznatelné díky clonám na severní a jižní polokouli, které tak zajišťují snadnou čitelnost.

Kromě clon, naleznete na severní části souhvězdí Velkého vozu, zatímco na jižní části je umístěn Jižní kříž.

Hodinky jsou poháněny samo natahovacím strojkem L.U.C Calibre 96.20-L s rezervou chodu 65 hodin a frekvencí 28 800 kmitů za hodinu. Chronometr je samozřejmě certifikován COSC zkušebním ústavem. Řemínek je ručně šitý z aligátora a pouze v černé barvě.

Chopard L.U.C Lunar Big Date jsou zkrátka výjimečně přesné a elegantní luxusní hodinky.

Chopard L.U.C Lunar Big DateChopard L.U.C Lunar Big Date 2

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář