Bristol Bullet – sportovně luxusní aristokrat

Ačkoliv by se mohlo zdát, že britský automobilový průmysl je tvořen pouze značkami Aston Martin, Land Rover, Jaguar a spoustou závodních stavebnic, opak je pravdou. Aktuálně Británie čítá nad 25 aktivních značek automobilových výrobců. A zrovna jedna britská automobilka hodlá ukázala světu novinku – retro automobil prošpikovaný high-end technologií.

Bristol Cars Bristol Bullet

Bristol Cars vznikli již před 71 lety, ale posledních 5 let se společnost specializuje spíše na zakázkové ruční úpravy. Jenže časem a vlivem špatných rozhodnutí byla společnost na pokraji bankrotu. A stejně jako v dobré pohádce se i zde našel „princ“ v podobě investora a společnost zafinancoval.

A díky tomu se dostáváme k automobilu o kterém je tento článek. Bristol Cars totiž představují svůj nový automobil Bristol Bullet – což je hardcore speedster s ladnou karosérií z uhlíkových vláken, motorem V8 z BMW a vším co má dnešní moderní vůz mít.

luxusní britský roadster bristol bullet

Motor o objemu 4,8 litru od společnosti BMW byl v továrně upraven na výkon 370 koní a ještě zajímavější hodnotu kroutícího momentu – ta je totiž úplně stejná jako výkon (370NM). O tom že automobil asi solidně pojede není pochyb. Váha Bulletu se pohybuje na hranici 1 150 kilogramů a zrychlení je deklarováno hodnotou 3,8 vteřiny z 0 na 100 km/h. Elektronický omezovač rychlosti je standardní jako u vozu BMW, tedy nastaven na 250 km/h.

bristol bullet motor bmw

Ačkoliv to všechno zní jen jako by byl automobil konstruován pro rychlost, najdeme tady i přemíru luxusu, na kterou jsme zvyklí ze superprémiových automobilů té nejvyšší třídy. Z elektroniky vás potěší multi-dotykový display v palubní desce s digitálním rádiem a konektivitou Bluetooth nebo Wi-Fi, například pro připojení k chytrému telefonu. Propojení klasického interiéru sportovního vozu s moderní technologií skvěle kontrastuje a nepůsobí nikterak rušivě.

Luxusní interier Bristol Bullet

Na druhou stranu, pokud by se vám přístrojová deska nelíbila, máte možnost objednat si ji dle přání, například celou ze dřeva nebo uhlíkových vláken. Sedět budete v pohodlných sedačkách, které jsou ručně zpracovávány z výběrových britských kůži.

Zdá se, že nový management firmy rozumí požadavkům svých klientů a tvrdě pracuje na tom, aby značku udržela na živu co nejdelší dobu – což je pro nás, milovníky rychlých a dobrých automobilů dobrá zpráva.

bristol bullet interier Zavazadlovy prostor Bristol Bullet bristol bullet luxusni speedster bristol bullet luxusní automobil Bristol Bullet luxusní britský speedster

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář