Bentley Continental Supersports

Bentley Continental GT

Nový rok začal teprve nedávno a už se společnosti Bentley podařilo šokovat část svých fanoušku. Samozřejmě v dobrém slova smyslu. Představilo totiž nový inovovaný model Continental s přívlastkem Supersports. Novinka pro rok 2017 přijíždí s výkonem 700 koní (710 PS) a točivým momentem 1 017 Nm.

Bentley Continental GT Supersports

Bentley Continental Supersports se tak parametry, které umožňují zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 3,5 vteřiny (u verze Convertible je to 3,9 vteřiny) řadí mezi nejrychlejší a nejluxusnější čtyřsedadlové sportovní automobily. Maximální rychlost je zde omezena na 336 km/h, ale jak známe Bentley, ukazatel rychlosti bude určitě pokračovat o něco dále.

Bentley Continental Supersports

U pohonné jednotky W12 došlo k přepracovaní chladičů stlačeného vzduchu pro turbodmychadla, která zde byla upgradována, aby zvládala vyšší plnící tlak. Proto také inženýři vyvinuli nové ojnice a upravili spalovací prostor motoru. K tomu přibyl „torque vectoring system“ z modelu GT3-R. Jedná se o elektronicky ovladatelný systém diferenciálů, dle kterých je řídící jednotkou rozdělován točivý moment mezi kola. Abyste bez problému zastavili jsou zde karbon-keramické brzdy, které patří ve své kategorii mezi největší na světě.

Bentley Continental GT Supersports
Bentley Continental GT Supersports

Esteticky je nový Bentley Continental Supersports inspirován modelem Bentley GT3-R a získal přední i zadní nárazníky agresivnějšího vzhledu. Zvláště pokud se zaměříte na přední karbonový splitter, výdechy kapoty nebo zadní difuzor. Nová jsou také 21“ kola z lehkých slitin a pokud se chcete odlišit i zvukově, máte na výběr volitelný výfukový systém z titanu.

Interiér je nyní proveden v unikátním tří-barevném tónu s prošitím ve tvaru diamantu na sedačkách a dveřních panelech z Alcantary. Chcete ho?

bentley-continental-supersports-interier bentley-continental-supersports-interior bentley-continental-supersports-detail bentley-continental-supersports-2 bentley-continental-supersports-1 bentley-continental-supersports-4 bentley-continental-supersports-3
luxusni-automobil-bentley-continental-supersports

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář