Bentley Bentayga SUV

Od exkluzivních sedanů, kupé a kabrioletů, přichází společnost Bentley do segmentu luxusních a stále více oblíbených SUV. Jestli se Vám nové Bentley Bentayga líbí a myslíte si, že stačí přijít do autosalónu Bentley a vyplnit objednávku, jste na omylu. Podle předsedy společnosti, Wolfganga Durheimera, sice objednávku vyplnit můžete, ale na vůz si „chviličku“ počkáte.

„V prvním roce vyrobíme 3 600 vozů Bentaygy, což je méně než je poptávka po vozidlech jen v Americe“, sdělil Durheim magazínu Business Insider.

„Budeme muset udělat několik rozhodnutí, kam auta pošleme a která nejspíš neučiní Michaela moc šťastným“ dodal Durheim a ukázal směrem k Michaelovi Winklerovi – novému řediteli Bentley USA.

Bentley Bentayga

Model Bentayga je pojmenovaný po skalním útvaru na Kanárských ostrovech a vzhledem k vzrůstajícímu trendu prodejů SUV v USA, je skvělým doplněním řady již tak exkluzivních vozů Bentley. V roce 2016 by měli sjet první vozy ke svým zákazníkům.

Luxusní SUV zažívají v Americe skutečný boom. Jen za tento rok, stouply prodeje o 16,3 %. Největší podíl na tom mají vozy jako Cadillac Escalade, Lincoln Navigator nebo Range Rover. Pokud to porovnáme z hlediska prodejů, tak prodeje modelu Escalade poskočili o 117,1 %, model Navigatoru o 84,2 % a Range Rover o 67,6 % v meziročním srovnání. A ačkoliv Bentley se svým modelem Bentayga míří na segment prémiových zákazníků, prvotní žádosti o vozy ukazují, že ani vyšší cena než u konkurence není pro zákazníky žádnou překážkou.

Svět ultra luxusních SUV byl dříve vyhrazen jen modelům Range Rover nebo Mercedesu třídy G a GL. S příchodem společností jako je Bentley, Lamborghini, Aston Martin a Rolls-Royce, lze očekávat, že tyto automobilky nastaví novou laťku v kategorii luxusních a prémiových SUV.

Bentley Bentayga SUV Bentley-Bentayga

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář