Aston Martin AM37 – luxusní sportovní člun

Aston Martin je značka, která již od roku 1913 vyvolává vzrušující představy u automobilových nadšenců po celém světě. Zvláště když v padesátých letech odkoupil společnost Sir David Brown, společně s firmou Lagonda, a vznikla tak nová éra modelu DB. Nádherné ladné křivky s nadčasovým designem a výkonným motorem uchvátili nejednoho nadšence. Ostatně i proto se v „bondovkách“ James většinou prohání v Astonu.

Motto společnosti Aston Martin – Power, Beauty, Soul – vedlo nizozemskou firmu Quintessence Yachts při návrhu a realizaci luxusního člunu. Aston Martin AM37 je unikátní stejně jako automobily značky. Účelem spolupráce mezi Quintessence Yachts a Aston Martin bylo vytvoření jedinečného sportovního člunu, který na vodě potkáte jen párkrát za život. A to se podařilo.

Aston Martin AM37 - luxusni sportovni clun

Aston Martin AM37 je lehce přes 11 metrů dlouhý a dokáže vyvinout rychlost až 50 uzlů (u verze AM37 S je to 60 uzlů). Nejedná se však o klasický sportovní člun zaměřený pouze na rychlost, ale vzhledem k výbavě si zaslouží pojmenování a vytvoření nové kategorie: luxusní sportovní člun.

Co je na výbavě tak úžasného? Jak říká společnost Quintessence, tento člun je „spojením ovladatelnosti, výkonu a pohodlí luxusního sportovního vozu“. Najdete zde plně integrovaný dotykový HD display s navigací a multimediálním systémem a hlavně interaktivní hlasové ovládání celého člunu.

Design a studie kterou vidíte, jsou také částečným dílem společnosti Mulder Design, kterou si přizvala společnost Quintessence Yachts na pomoc.

„Jsme si jisti, že étos „Power, Beauty, Soul“ společnosti Aston Martin, může být úspěšně přeložen do jachtařského prostředí rozdílnou cestou“ řekl Mariella Mengozzi, generální ředitel společnosti Quintessence Yachts.

„Vzhledem k tomu že byla podepsána licenční smlouva, designové oddělení Aston Martin bez problému spolupracuje s oddělením vývoje v Quintessence a s námořním konstruktérem Mulder Design v Amsterodamu, aby se dosáhlo skutečně ryzího designu.“

Aston Martin AM37 luxusni sportovni clun

Z propojení značek Aston Martin, Quintessence Yachts a Mulder design, bude těžit nejen zákazník ale také celý trh. Jedny z nejlepších značek a specialisté v oboru se spojili, aby vznikl luxusní sportovní člun, který by měl bořit hranice mezi automobilovým a jachtařským průmyslem.

Oficiální představení tohoto luxusně sportovního člunu proběhne až v druhé polovině roku 2015. Nebude se ale jednat o veřejnou záležitost a každý kdo se jí bude chtít zúčastnit, bude muset mít pozvánku.

Chcete se účastnit premiéry Aston Martin AM37? Přihlaste se k našemu newsletteru a očekávejte podrobnější informace.

SHADOW-19

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář