Americký luxus: Cadillac CT6

Nejnovější vlajková loď automobilky Cadillac, byla nedávno představena na veletrhu New York Auto Show a nese název Cadillac CT6. Odvážný design automobilu ve spojení s unikátními vlastnosti má za cíl jedno – dostat se mezi evropské luxusní sedany. Po dříve uveřejněném modelu Cadillac CTS-V, který „útočí“ na top modely německých výrobců jako jsou BMW M3 / M5 nebo Audi RS4 / RS6, je dalším logickým krokem automobilky segment luxusních prémiových sedanů.

luxusni Cadillac CT6

Na novém modelu CT6 lze skvěle vidět, jak technologie výroby a naslouchání zákazníkům skutečně fungují. Pryč jsou „ameriky“ které mají nevzhledný interiér z tvrdých plastů, připomínající nákladní automobily. Nová CT6 má interiér i palubní desku potaženou kůží vysoké kvality a kombinuje tak prvky elegance, luxusu a zároveň praktičnosti. Nikdy by nás nenapadlo, že sladit luxusní dřevěné mahagonové obložení s karbonovými panely bude vůbec možné. Zvláště, pokud do tohoto celku chcete integrovat moderní technologie – například centrální dotykový panel, jako je tomu v novém Cadillacu.

Cadillac CT6 interier

Výhodou americké automobilky je relativní „nezávislost“ na Evropských směrnicích o plnění limitů a všeobecném trendu downsizingu. Ovšem pokud chce automobilka na evropském trhu uspět, musí se přizpůsobit. Základní motorizace je proto vyráběna s přeplňovaným řadovým motorem o objemu 2 litry s výkonem 265 koní. Ale vzhledem k tomu, že automobilka snížila u modelu Cadillac CT6 váhu na minimum – 1700 kg, tento výkon na svižnou jízdní dynamiku dostačovat bude.

Pokud jste o trošku náročnější, je k dispozici atmosférický 3,6 litrový V6 motor s výkonem 335 koní. Nebo dvojitě přeplňovaný 3,0 V6 motor, produkující ohromujících 400 koňských sil. Pokud si představíte váhu 1700 kilogramů a výkon 400 koní je jisté, že o zábavu budete mít postaráno.

Luxusní sedan Cadillac CT6 bude vyráběn s pohonem všech kol a osmi-stupňovou převodovkou Hydra-Matic.

Americky luxus Cadillac CT6 Cadillac CT6 2016 interier 2016 Cadillac CT6 interier Cadillac CT6 luxusni sedan Cadillac CT6 luxusni interier Cadillac CT6 Cadillac CT6 luxussni sedan Cadillac CT6

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář