Aeroboat – luxusní jachta za 5 miliónů dolarů s motorem z letadla

Supermarine Spitfire byl jednomístný stíhací letoun za druhé světové války v silách Německé armády. Doposud je legendou v historii letectví a jedním z nejoblíbenějších letounů mezi nadšenci vůbec. Svůj agresivní vzhled podkresluje jeden z nejvíce ohlušujících motorů od Rolls-Royce, Merlin V12 s objemem 27 litrů.

Ačkoliv není moc obvyklé, narazit na jachty, které jsou inspirované závodními vozy, sem tam se nějaké najdou. Ovšem narazit na jachty inspirované legendami letectví, je úkol takřka nemožný.

Luxusní jachta Aeroboat je dílem jacht studia Claydon Reeves, které vytvořilo koncept super moderní jachty poháněné jednou z nejlegendárnějších pohonných jednotek v historii letectví.

Loď je vyrobena z uhlíkových vláken, kevlaru a dřevěných dýh pro maximální ušetření hmotnosti. O pohon každého Aeroboatu se bude starat revitalizovaný motor Rolls-Royce Merlin V12 s „jasnou historii“. Motor je upraven zhruba na 1100 koní a umožňuje vyvinout potenciální rychlost 75 až 95 uzlů. Což odpovídá 140 až 175 km/h a to je na otevřené hladině opravdu velmi rychlé. Ovládací prvky, stejně jako kabina si vzali inspiraci taktéž z modelu letadla Spitfire.

„Aeroboat je jeden z nejrychlejších a nejvíce elegantních malých člunů, který byl kdy vyroben. Je ideální pro každého, kdo chce snídat v St. Tropez, obědvat v Antibe a večeřet v Monaku“ řekl mluvčí společnosti Claydon Reeves.

Představení jachty je naplánováno na 16. Července na veletrhu Salute to Style v Londýně. Tato limitovaná edice vznikne pouze v deseti kusech za cenu 5 miliónu dolarů (cca 100 miliónů korun).

aeroboat luxury yacht rolls royce aeroboat rolls royce v12 merlin aeroboat

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář