5 nejluxusnějších obchodů na světě

Obchod prodávající luxusní zboží by měl být vždy na úrovni. Přeci jen na Vás bude dělat lepší dojem obchod, kde se k Vám chovají nadstandardně a mají určitý řád, než obchod kde Vás pomalu ani nepozdraví prodavač.
Přinášíme Vám přehled nejexkluzivnějších obchodů na světě, kde se pro Vás nakupování stane úžasným zážitkem. Od extravagantního obchodu „House of Bijan“ přes světově prosluslé Rodeo Drive, až po ultra stylový obchod v Londýně – Alfred Dunhill.

1. House of Bijan, Beverly Hills
House of Bijan, Beverly Hills
Diskrétní nápis nad vchodem „By Appointment“ při vstupu do domu House Of Bijan v Beverly Hills, naznačuje, že se právě blížíte do jednoho z nejdražších obchodů na světě. Nádvoří ve středomořském stylu tak dodává celé kompozici uchvacující vzhled.
Tento luxusní pánský butik, sídlí v paláci v hodnotě 12 miliónu dolarů. Nádherně zdobené mramorové podlahy dovezené až z Itálie, velkolepý lustr vyrobený z flakónů parfémů a neméně fascinující sbírka uměleckých děl a starožitností.
Ptáte se, kdo nakupuje v tak exkluzivním a opulentním obchodě? Mezi zákazníky najdete Toma Cruise, Oscara de la Renta nebo také amerického prezidenta Baracka Obamu. Pokud vezmeme klasický pánský doplněk kravatu, ceny v tomto obchodě začínají na 1200 amerických dolarů. Samotná kravata Vás tedy vyjde průměrně na 25 000 Kč.
House of Bijan, Beverly Hills 2 House of Bijan, Beverly Hills 1

2. Bourdon House, London
Alfred Dunhill Bourdon House
Londýn je sídlem mezinárodních obchodů známých značek. Stejně tak je plný butiků věhlasných módních návrhářů a designéru. Ale jen skutečně málo kdo, se může svojí kvalitou a službami vyrovnat Alfred Dunhill´s Bourdon House.
Obchod sídlí v nádherném gruzínském zámku, který byl kdysi sídlem vévody z Westminsteru. Vlajkovou loď luxusní pánské značky, symbolizující britskou rafinovanost a smysl pro detail, oceníte, až usednete do luxusní kožené sedačky v obývacím pokoji. Exkluzivní kožené výrobky a předměty Dunhill zdobí celý dům. To vše přidává jakési kouzlo vznešenosti budovy a odkazuje se na bohaté kulturní dědictví.
Dunhill Bourdon House není klasický obchod, je to jedinečný zážitek z nakupování, určen především pro moderní muže, kteří chápou význam zpracování a kvality.
Kromě prodejní části, se může Bourdon House pochlubit vlastním krejčovstvím, velmi maskulinním staromódním holičstvím, SPA lázněmi z mramoru, intimním kinosálem až pro 12 osob a samozřejmě i se sklepním barem s krásnou venkovní terasou.
Pokud pojede do Londýna, nesmíte vynechat Alfred Dunghill Bourdon House. Nakupování pro Vás bude neopakovatelným zážitkem.
Alfred Dunhill Bourdon House 1 Alfred Dunhill Bourdon House 2

3. Oscar de la Renta, New York
Oscar de la Renta
Ačkoliv je tento obchod překonaný opulentním House of Bijan, zůstává Oscar de la Renta nejdražším módním obchodem v New Yorku.
Design a návrh obchodu má na starosti Meyer Davis Studio, které jej vybavilo de la Renta nábytkem a zdmi z korálů, které sem byly dovezeny ze země projektanta – Dominikánské republiky.
Obchod o rozloze téměř 4000 metrů čtverečních, nabízí podlahu téměř ve stylu módního mola. Naleznete zde skutečné klenoty ať už v ošacení nebo obuvnictví. Luxusně vybavené VIP SPA oddělení, výstavní šperky a samozřejmě nejnovější ready to wear kolekce oblečení nesmí chybět. Obchod byl při nedávné rekonstrukci rozšířen, a proto Vám nabídne ještě větší výběr kabelek, domácího zboží a oblíbeného luxusního oblečení pro děti.
Oscar de la Renta, New York

4. Louis Vuitton, Paříž
Louis Vuitton, Paris
Jedinečný a unikátní zážitek z nakupování, stejně jako architektonický zázrak, taková je Louis Vuitton. Obchod na adrese 101 Champs Elysees je téměř duchovní místo všech nadšenců značky Louis Vuitton, proto si ho nesmíte nechat ujít.
Nápadný design od Erica Carlsona je pro toto emporium takovéhoto módního giganta, perfektní.
Ale „La Maison“ jak zainteresovaní říkají tomuto obchodu, není jen výkladní skříní kabelek Louis Vuitton. Najdete zde také šperky či oblečení připravené ihned k odběru. Částí obchodu je také oddělení muzea a část je věnována přehlídce kreativity nejlepších světových návrhářů.
Temný výtah uvnitř obchodu, Vás zaveze do horního patra, kde leží Espace Vuitton – galerie současného umění, výstava talentovaných a začínajících umělců, knihovna, a výhled na celou Paříž, ze kterého Vám doslova spadne brada.
Louis Vuitton, Paris 1 Louis Vuitton, Paris 2

5. Loewe, Barcelona
Loewe Barcelona
Ačkoliv tento obchod patří do skupiny LVHM (Louis Vuitton Moet Hennessy), zůstává Loewe typicky Španělský. Ve skutečnosti byla značka kdysi oficiálním dodavatelem Španělské Královské Koruny a nyní je národním pokladem. Zcela jistě jde o nejprestižnější módní dům v zemi.
Po pochvalách po celém světě, se společnost ručně vyrábějící exkluzivní kožené zboží, rozhodla otevřít svůj obchod v Barceloně. Jedná se vlajkovou loď společnosti a zároveň největší obchod.
A jelikož je Katalánie plna architektonických skvostů, obchod nesídlí nikde jinde než v nádherné budově Modenista, kterou navrhl secesní mistr Lluís Domènech i Montaner, v elegantním bulvár Passeig de Gracia.
Za vynikající designem interiéru stojí slavný Peter Marino. Obchod je tak mnohem víc než jen luxusní showroom, je to první maloobchodní prostor, věnovaný pouze krejčovství na zakázku.
Loewe Barcelona 2 Loewe Barcelona 1

Koukněte také na

Luxusní rezidence Zaha Hadid New York

Poslední výtvor jedné z nejnadanějších architektek 21. století – Zaha Hadid není potřeba představovat. Hadid a …

Napsat komentář