5 míst která musíte v Saint-Tropez navštívit

Od malebné rybářské vesničky po ikonické mezinárodní rekreační středisko. To je dnešní Saint-Tropez, klenot Azurového pobřeží. Město se nachází v nádherné lokalitě jižního břehu v jedné z nejkrásnějších zátok francouzské středomoří a již od devatenáctého století bylo oblíbené mezi lidmi jako jsou Brigitte Bardot, Picasso nebo Satre. Celou lokalitu tak skvěle charakterizuje fráze „vidět a být viděn“.

Trend v návštěvnosti Saint-Tropez ovšem pokračuje i dnes. V prostředí provensálských budov a věží naleznete supersportovní automobily nebo třeba moderní luxusní jachty, ukotvené ve starobylém přístavu. Zde je krásně vidět že i moderní doba umí jemně korespondovat se starobylými prvky. To dokazuje i průměrná návštěvnost, která čítá přes 100 000 turistů denně. A právě proto Vám přinášíme průvodce 5 nejlepších míst, kam se v St. Tropez vypravit.

Vieux PortVieux Port_Saint_Tropez
I přes velký počet turistů, řev motorů Ferrari nebo kolosální soukromé jachty kotvící v přístavu, si Vieux Port uchovává přitažlivost ospalé francouzské vesničky. Pastelově barevné kavárny, bary a restaurace jsou rozprostřeny kolem celého přístavu. Na druhé straně azurově modré zátoky leží zřícenina starobylých městských hradeb, táhnoucích se z východu na západ až k molu Jean Reveille a úchvatným pozůstatkům staré rybářské vesničky. Nicméně hlavní třída a nábřeží St. Tropez dokonale splňuje statut luxusního a bohatého města. Buďte si tedy jisti, že přichází ve velkém stylu nejlépe z paluby Vaší luxusní jachty.

Pláže a pobřežíPampelonne_Plage_de_Ramatuelle
Z přístavu se dostanete na několik zajímavých pláží, které lemují celou zátoku. Jemný zlatý písek koresponduje s velkolepými skalisky které pláže oddělují. Každý si zde najde to své. Pláž Bouillabaisse je nejblíže přístavu a je proslulá větrem který vytváří ideální podmínky pro plavbu na plachetnici. Zatímco vedlejší zátoka Cannebiers nabídne pohled na luxusní rezidence ukryté pod září Středozemního slunce. Nejluxusnější a nejmódnější pláž naleznete v zátoce Pampelonne. Perfektně chráněna před větrem Mistral (studený padavý vítr, který se vyskytuje v Jižní Francii) nabízí nejlepší podmínky pro slunění v celé Jižní Francii. V noci je zde živo stejně jako ve dne, zejména díky trendy barům Club 55 a Voile Rouge. Ty jsou hlavními styčnými body pro celebrity a také překvapí nabídkou exotických koktejlů či lehkých vín.

Pokud máte raději poklidné procházky po pobřeží, je Le Sentier du Littoral přímo pro Vás. Zapadající slunce, nádherné přírodní scenérie a sedm kilometrů úžasné provensálské divočiny.

Citadelle de Saint-Tropez Citadelle de Saint-Tropez Citadelle de Saint-Tropez 2
Tvrz pocházející z 16. století stojí na pahorku lemovaném oleandry a šestiúhelníkovou hradbou. Celá stavba vytváří působivou siluetu nad městem a ještě působivější nabízí výhledy do okolí. Pláněmi zeleně a lesíků v kopcích prosvítají oranžové zakřivené střechy Starého Města. Na jedné straně hory Maures a Esterel, a na straně druhé bílé plachty luxusních jachet v azurové zátoce. Není divu, že na tomto místě našel inspiraci slavný Picasso.

Vieille Ville – Old TownPlace des Lices  
Světoznámé módní obchody doslova vecpané mezi obchůdky zelinářů, staré farnosti a řev supersportovních motorů zatímco se místní staří občané oddávají pétanque v centru Place des Lices. Vieille Ville je něco co musíte určitě zažít. Úzké uličky poskytují dostatečný chlad a stín před rozpáleným poledním sluncem a přímo vybízí k procházce a objevování architektury starých domů a elegantních butiků. Okolí Place des Lices je lemováno platany a kavárnami které nabídnout to nejlepší z místních chutí. Pozdvihněte sklenici domácího pastisu a zakousněte se do Tarte Tropézienne od pekaře vedle. Čistá blaženost.

Arrière-pays
Jen několik málo minut jízdy do vnitrozemí autem, se nachází dvě nádherné vesničky Ramatuelle a Gassin. Jsou položeny mezi vinicemi Arriére a růžové vrcholky střech z Ramatuelle vykukující nad zelení uvidíte už z úpatí hor. Pokud milujete kvalitní jídlo a víno (a ve Francii byste jej milovat měli) jsou tyto vesničky nutnou zastávkou. Románský kostel postavený nad obchody řemeslníků a uměleckými galeriemi, zatímco vy nakupujete čerstvé suroviny od domorodců, pouze doplňuje příjemnou atmosféru. Vesnička Gassin oproti tomu nabídne úchvatný panoramatický výhled do okolí. Díky tomuto výhledu zde také byla postavena strategická rozhledna pro kontrolu a dohled nad útočícími Saracény. V poslední době je vesnička Gassin vyhledávána zahraničními investory pro stavbu nemovitostí a objektů k odpočinkové rekreaci.

Ubytování v Saint-Tropez pořídíte již od 1000 Kč za noc, přes server Booking.com.

hotel saint tropez
saint tropez

Koukněte také na

Conrad Bora Bora Nui

Okamžik na který většina z nás čekala je tady. Po více než roční mnoha miliónové rekonstrukci …

Napsat komentář