45 důvodů, proč je lepší být bohatý než chudý

Určité napětí mezi bohatými a chudými zde bylo vždy. V dnešní době se tyto „nůžky“ stále více rozevírají a tak jsme se rozhodli ukázat Vám soupis 45 důvodů, proč se vyplatí tvrdě pracovat a jít si za svým snem.

Jakmile se dostanete do pozice, kde už peníze nehrají hlavní roli, můžete si život začít užívat naplno a zažívat to, co je ostatním zapovězeno. Ať už jste se jako bohatí narodili (díky rodinnému zázemí) nebo jste se tvrdě vypracovali, faktem je, že máte oproti chudým lidem neskonalé výhody.

Pokud nepatříte mezi „horních deset tisíc“, berte tento článek jako inspiraci proto, abyste více zabrali a získali to, co skutečně chcete. A nyní již naše důvody:

 

 1. Budete déle žít!

1

Několik zahraničních vědeckých studií prokázalo, že se bohatí lidé dožívají až o 20 let více než ostatní.

 

2. Získáte lepší vzdělání!

2

Můžete si dovolit studovat na prestižní škole s astronomickým školným. Můžete mít vlastní soukromé učitele a profesory z jakéhokoliv oboru budete chtít.

 

3. Nemusíte se tolik bát o své zdraví!

3

Existuje zde samozřejmě několik smrtelně vážných nemocí, které Vás mohou zabít nezávisle na získaném jmění. Ale je zde daleko menší pravděpodobnost, že zemřete na neléčenou infekci, protože si můžete dovolit ty nejlepší doktory.

 

4. Budete platit nižší daně!

Bohatí lidé jsou chytří a pracují tvrdě, aby dosáhli svého úspěchu. Proto se brání, když chce na jejich peníze „sáhnout“ nehospodárná vláda, které jejich peníze z velké části utopí v předem rozhodnutých výběrových řízeních a jiných „tunelech“.

 

5. Budete jíst kvalitní potraviny!

Není žádným tajemství, že pokud máte peníze, můžete si dovolit daleko lepší jídlo než většina populace. Nejen že zdravá strava je dražší než různé fast-foody, ale také si můžete vybírat z neomezených možností. Chcete předkrm z tuňáka, který ještě včera plaval v oceánu? Chcete výběrový kaviár nebo třeba čerstvý kozí sýr z farmy? Nic není problém.

 

6. Máte větší pravděpodobnost na přežití při autonehodě!

6

Ať už je to z důvodu, že je Vaše limuzína opravdu prostorná a na předním sedadle sedí Váš řidič. Nebo z důvodu že si většina bohatých lidí pořizují spíše luxusní vyšší vozy (SUV). Pasivní bezpečnost v podobě výšky je při většině nehod rozhodující.

 

7. Nemusíte se bát dluhů!

Cokoliv chcete, si můžete koupit za hotové. Nemusíte si brát žádnou půjčku, abyste si pořídili novou 4K televizi. Prostě jen vytáhnete peníze z peněženky a odcházíte s televizí domů.

 

8. Začnete se lépe oblékat!

Aktuální novinky módních návrhářů, nejnovější ultra-pohodlné střihy a ty nejlepší materiály. Všechno si to můžete dovolit.

 

9. Máte Vaše auto snů!

9

Většina kluků a chlapů vždycky snila o svém „autě snů“. Zatímco jej většina má pouze na plakátu, Vy o něm nesníte – Vy jej máte v garáži!

 

10. Uděláte pro svět mnohem více!

Vysoce postavení a bohatí lidé mají vliv. Velký vliv. A dokáží rozhodovat o věcech, které dokáží pozitivně ovlivnit životy tisíců až miliónů lidí.

 

11. Procestujete celý svět!

11

Není nic krásnějšího než poznávat nové kultury a tradice. Naučíte se spousty nových věcí, poznáte přenádherná místa a setkáte se s neuvěřitelnými lidmi.

 

12. Nemusíte se starat o účty!

12

Přišla Vám složenka za telefon? Musíte zaplatit účet za elektřinu? Prostě to zaplatíte a vůbec nic neřešíte. Popřípadě máte vlastního účetního, který se o vše postará.

 

13. Baví Vás to? Dělejte to!

13

Vždycky jste chtěli být učitelkou, malířem nebo automechanikem? Dělejte co Vás baví, ne pro peníze (těch máte dostatek) ale pro vlastní duševní pohodu a vnitřní rovnováhu!

 

14. Potkáte slavné lidi!

14

Jedna z výhod když jste skutečně bohatí je, že se budete potkávat se slavnými lidmi. Někdy nejen potkávat ale také spolupracovat, nebo se z Vás stanou skuteční přátelé.

 

15. Nebudete mít pouze jeden domov, ale budete jich mít několik!

15

Zatímco se většina obyvatel snaží, aby zaplatili hypotéku na svůj byt nebo dům, Vy jste si koupili nemovitost přesně tam, kde jste chtěli. A to nejen v České republice ale také v Itálii, na Cookových ostrovech nebo třeba v Thajsku. Jednoduše kde se Vám líbilo, tam jste si udělali své relaxační „útočiště“ pro maximální odpočinek. Váš druhý domov.

 

16. Máte čas se učit cizí jazyky!

Vždycky jste chtěli umět víc jazyků? Teď máte ideální čas na to se je učit. Nic Vás netrápí, nic nemusíte řešit, takže učení můžete věnovat tolik hodin, kolik jen chcete.

 

17. Užijete si nádherné výhledy a scenérie!

17

Jedna z nejlepších věcí na bohatství je, že si můžete užívat krásu všude kolem nás. Ať už je to ze střechy luxusního hotelu nebo terasa Vaší rezidence zasazené v útesu. Vychutnat si tento výhled může jen pár vyvolených.

 

 18. Nezajímá Vás cena!

Jelikož jste skutečně bohatí, nemusíte se dívat na cenu. Líbí se Vám to? Chcete to? Pak si to koupíte. Žádné spekulování nad tím jestli si to můžete dovolit nebo ne.

 

19. Létáte soukromým letadlem!

19

Zpožděný let? Ubrečené miminko? Otravní cestující? Dvě hodiny na letišti před odletem? Nic z toho nebudete znát. Na letištní dráhu pojedete limuzínou až se Vám zachce a odlétat budete kdy chcete Vy.

 

20. Můžete letět do vesmíru!

20

Ruská republika má program, kdy můžete po uhrazení částky 8 miliónů dolarů (cca 200 miliónů), letět do vesmíru. V ceně je samozřejmě i výcvikový program a kompletní příprava na let. Pokud ještě chviličku vydržíte, Virgin Galactic Richarda Bransona nebo program SpaceX Elona Muska Vás tam dopraví v ještě větším luxusu.

 

21. Budete mít dobrého právníka!

21

Dobrý právník vyřeší většinu problémů, ať už malých nebo větších za Vás. A nechá si za to samozřejmě dobře zaplatit.

 

22. Své rodině dáte vše!

22

Veškeré základní potřeby rodiny jsou pokryty, nic Vás netrápí a sdílené štěstí je to, co člověka nejvíce naplňuje.

 

23. Vždy čisté oblečení!

23

Ačkoliv to tak nevypadá, čistota oblečení hraje důležitou roli. Vaše oblečení bude vždy čisté, vyžehlené a řádně složené ve Vaši rozměrné šatně. Váš komorník nebo úklidová služba se o vše postarají.

 

24. Nejmodernější technologie!

24

Získáte přístup k nejmodernějším technologiím. Líbí se Vám koncepty? Stůjte při jejich zrodu.

 

25. Kupujete to nejlepší pití!

25

Šampaňské, víno, pivo nebo i voda mají určitý stupeň kvality. A Vy pijete to nejlepší, co můžete dostat. Málokdo si může dovolit utratit za láhev šampaňského přes milión korun.

 

26. Užíváte si moře….z luxusní jachty!

26

Vždycky jste chtěli vlastní luxusní jachtu? Tak teď ji máte. Přizpůsobení jachty přesně Vaším představám, staví tento palác na moři mezi top záležitosti, které můžete mít.

 

27. Máte vlastního fitness trenéra!

27

Nestíháte chodit do fitka, protože jste zaneprázdněni? Chcete mít vypracované tělo nebo se zbavit přebytečné váhy? Váš soukromý trenér Vám vypracuje tréninkový plán s jídelníčkem přesně na míru. A co je hlavní, také Vás „dokope“ tvrdě trénovat a neflákat se!

 

28. Budete mít lepší sex!

28

Za peníze si lásku nekoupíte. Ale žhavý sex ano! Třeba takový Dan Bilzerian je toho dobrým příkladem.

 

29. Jste doma lépe chráněni!

29

Vysoká míra zabezpečení je to, co si nemohou chudí lidé dovolit. Snímače otisků prstů, napojení na centrální pult ochrany, vlastní ochranka, nejmodernější zabezpečovací systémy – to všechno máte.

30. Koupíte si věci, o kterých píšeme tady na Luxurio.cz !

30

Dozvídáte se o limitovaných edicích luxusních věcí, nejlepších destinacích a nadstandardním servisu. A to nejlepší je, že si je můžete dovolit!

 

31. Účastníte se exkluzivních akcí!

31

Nejen že Vás na luxusní akce a konání zvou sami pořadatelé, ale na opravdu exkluzivní akce se platí, abyste se tam vůbec dostali.

 

32. Můžete „sbalit“ ženu z titulní stránky časopisu!

32

Nádherné ženy, které vídáte na titulních stránkách módních časopisů, mohou být Vaše! Pohybujete se ve stejné společnosti mezi úspěšnými, kde jsou i ony. Jen si při seznámení dávejte dobrý pozor, protože Vás to může také přijít velmi draho.

 

33. Můžete si koupit dobrou pověst!

33

Peníze mají moc, peníze mají vliv! Můžete si koupit PR články nebo dokonce celé vydavatelství jen proto, abyste zvýšili svojí dobrou pověst.

 

34. Pomáháte lidstvu!

34

Nejbohatší lidé patří mezi katalyzátory lidského pokroku od počátků věků.

 

35. Kupujete si umění!

35

Nejen že si můžete dovolit kupovat umění, ale také máte čas k nastudování, proč jsou některé kousky tak vzácné a drahé. A že se jedná při dobrém rozhodnutí, o výbornou dlouhodobou investici je jasné.

 

36. Užíváte si oblíbené počasí po celý rok!

36

Penězi sice nezmění počasí, ale můžete si užívat Vašeho oblíbeného období celý rok. Nemáte rádi zimu a podzim? Jednoduše zůstaňte několik měsíců v tropickém ráji. Vezměte do soukromé letadla své přátelé a užijte si několika měsíční poflakování po pláži, zatímco ostatní budou nosit kabáty.

 

37. Kupte si lepší vzhled!

37

Nejste spokojeni se svým tělem, nebo chcete mírnou kolekci obličeje? Specialisté z plastické chirurgie se o Vás dokonale postarají.

 

38. Nepracujete pro peníze, peníze pracují pro Vás!

Úroky, dluhopisy, nemovitosti, vlastnictví firem, akcie a cokoliv jiného co zaplatí Vaše účty je přítelem. Všechny tyhle instrumenty dělají Váš životní styl takový jaký je.

 

39. Kupte si filmovou roli!

39

Chcete hrát ve filmu vedle slavných osobností? Můžete si koupit filmovou roli a při troše štěstí se stát ještě slavnější!

 

40. Publikujte svůj životní příběh!

40

Dnes je vydání publikace díky online nástrojům jednoduché a relativně levné. Ovšem dostat Vaši knihu mezi milióny čtenářů, už tak jednoduché není. A peníze Vám v tomto pomohou.

 

41. Kupte si soukromý ostrov!

41

Koupí soukromého ostrova můžete uniknout od všeho stresu a dopřát si maximální relaxace. Navíc když budete soukromí trávit s blízkými, je maximální odpočinek zaručen. Nehledě na to, že dobře vybrané pozemky na své hodnotě neztrácejí, ba naopak rostou. Takže i z hlediska investice to není špatný nápad.

 

42. Chcete vlastní sportovní tým?

42

Vždycky jste chtěli trénovat svůj tým fotbalistů? Mít závodní tým Formule 1? Tohle jsou věci, které prostě jako správný miliardář musíte mít.

 

43. Vstávejte, v kolik hodin chcete!

43

Ačkoliv nejbohatší lidé světa spí průměrně jen 6 hodin, můžete si vybrat, kdy půjdete spát a kdy budete vstávat. Žádné nařízené hodiny vstávání, vše je ve Vaší režii.

 

44. Můžete navštívit Playboy Mansion!

44

Jste muž a máte rád nádherné dívky? Pak je Playboy Mansion tím správným místem pro Vás. Budete se cítit jako dítě v cukrárně!

 

45. Jste svobodní!

45

Peníze jsou klíčem ke svobodě. Odemykají komnaty, které by Vám jinak zůstali zavřené. Získáte přístup k nejlepším informacím od předních specialistů, zažijete ty nejexkluzivnější zážitky a seznámíte se s důležitými osobnostmi.

Koukněte také na

Porsche 911 GT3 TechArt – stylový tuning

Máte v garáži zaparkované nové Porsche 911 GT3 a přemýšlíte jak se ještě více odlišit od …

Napsat komentář