Lamborghini Huracán Spyder nově jako zadokolka!

Zamilovali jste se do modelu Huracán Spyder ale nebaví vás pohon všech čtyř kol? Nechcete se vzdát vašeho Huracánu LP580-2, který má sice pohon jen na zadní nápravu ale také navíc pevnou střechu? Lamborghini vyslyšelo hlasy svých zákazníků a na veletrhu v Los Angeles ukázalo nový faceliftovaný model. Avšak facelift se netýkal pouze karoserie a kosmetických změn, ale také motoru a hlavně jeho přenosu na silnici.

2017 Lamborghini Huracán Spyder

Pohonnou jednotkou je již tradičně oblíbený atmosférický motor konstrukce V10 o objemu 5,2 litru ale jen s nepatrně nižším výkonem – 580 koní (oproti 610 Hp). Je fakt že můžete být lehce zklamáni, ale věřte tomu že na slušnou porci zábavy to stačit rozhodně bude. Zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne totiž za 3,6 vteřiny a „ručička“ digitálního tachometru ukáže maximálně 319 km/h. Tedy takový je údaj dle výrobce, ale víme o tom že stačí lehce upravit výfukový systém, sání a není problém rychlost nad 330 km/h.

Lamborghini Huracán Spyder pro rok 2017

O přenos výkonu na zadní kola se jako tradičně postará 7 stupňová převodovka Lamborghini Doppia Frizione. Se třemi stupni jízdního režimu (Strada, Sport a pro okruhové piloty Corsa) a nově vybavená systémem launch control.

Recenze Lamborghini Huracán Spyder

První kousky by měli vyjíždět z továrny již v lednu 2017 a změn na vozidle bude samozřejmě více. Stahování plátěné střechy zabere celkem 17 vteřin od stisknutí tlačítka a to až do rychlosti 50 km/h. Přední nárazník je více uhlazen a nově dostane také tenké „břity“ do nasávacích otvorů, stejně jako má model Huracán Coupe LP580-2. Zadní nárazník je nově přepracován s pozměněným designem mřížky. Rozložení váhy nyní odpovídá 40 % na předku a 60 % pro zadní část, takže se nedotáčivosti rozhodně nemusíte bát a určitá forma zábavy je zaručena.

2017 Lamborghini Huracán Spyder LP580-2 2017 Lamborghini Huracán Spyder RWD Lamborghini Huracán Spyder RWD

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář