100 let Maserati a rekordní zisky

Není to tak dávno, co automobilky Porsche, Mercedes-Benz a McLaren Automotive oznámily „raketový“ start prodejů v roce 2014. Nyní se připojilo Maserati, s nejlepším prodejním měsícem ve své stoleté historii.

Hlavní pobočka Maserati v Severní Americe (Maserati North America, Inc.) oznámila tento měsíc nárůst tržeb o neuvěřitelných 406 procent, celkem na 1 144 prodejů. Oproti květnu minulého roku, kdy prodeje činily 226 prodaných kusů. Rok 2014 se tak pro Maserati stal milníkem v nejlepších tržbách stoleté historie značky.

Společnost oznámila znatelné zisky od července 2013, kdy bylo představeno nové Quattroporte. Zisky za minulý měsíc už teď výrazně ovlivní hodnotu celé značky v meziročním srovnávacím období.

Maserati je nyní v nejsilnější pozici za dobu celé své existence. Významný podíl na tom mají nové sportovní sedany Ghibli, od kterých se ještě očekávají rekordní prodeje.

Maserati Ghibli nabízí dvojitě přeplňovaný motor Ferrari V6 s výkonem 404 koní a automatickou osmi-stupňovou převodovkou. K dispozici je verze Q4 s inteligentním pohonem všech kol, nebo „klasická“ verze s pohonem kol zadních. Cena za Ghibli začíná na místním trhu na 66 900 amerických dolarech (zhruba 1 350 000 Kč), což je pro evropské ale i americké značky v segmentu prémiových vozů opravdu konkurenční.2014-maserati-ghibli

Maserati zvolilo pro rok 2014 strategii rozšiřování distribuční sítě napříč USA. „Náš nárůst tržeb, pochází z dynamického prodeje nových výrobků, prodávaných naší prvotřídní dealerskou sítí“ řekl Peter Grady, prezident a generální ředitel společnosti Maserati North America, Inc. „Je to perfektní kombinace dovedností stávajících dealerů a vstupů na nové trhy“ dodal.

Společnost Maserati disponuje 83 pobočkami ve Spojených státech a do konce roku 2014 plánuje rozšíření o dalších 37 poboček. Celkový počet prodejních míst pro rok 2014 by měl činit 120 a Maserati by tak zvýšilo svůj podíl na trhu.

2014-Maserati-GranTurismo-Blue

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář