10 nejromantičtějších míst na světě

Za pár hodin na některé z nás čeká Valentýn – svátek zamilovaných. Takže proč se upejpat a neukázat partnerovi jak moc ho milujete a jak si ho vážíte? Původně jsme pro Vás chtěli připravit článek, který by byl jen dalším seznamem vybraných luxusních produktů. Ale jak se říká „…zážitky přináší dlouhodobé štěstí, kdežto věci, jen to krátkodobé…“

Seznam je vytvořen tak, abyste jste v průběhu dneška nebo zítřka stihli zabookovat letadlo a zajistit ubytování, případně ještě odletět. U každé lokality pak naleznete námi doporučovaný hotel, který zaplatíte během 5 minut přes platební kartu, prostřednictvím rezervačního systému a vyhledávače ubytování Booking.com.

A nyní už seznam 10 nejromantičtějších míst na světě, na jejichž atmosféru určitě nezapomenete. Zvlášť s milovanou osobou.

 

  1. Paříž, Francieparis

Začneme očekávanou klasikou. Nic nevypovídá o zamilovaném páru více, než procházky dlážděnými ulicemi Paříže, popíjení sklenek kvalitního vína a vyznání lásky u Eiffelovi věže. Nezapomeňte navštívit monumentální bulvár 8. obvodu a nejznámější ulici celé Paříže – Avenue des Champs-Élysées. Jako každá metropole má Paříž také svojí „business“ čtvrť a tou je zde La Defensé, což je jediné místo v Paříži, kde je povoleno stavět výškové budovy. Dokonalé sladění moderních mrakodrapů s historickým centrem se jen tak někde nevidí. A od rušného velkoměsta si odpočinete ve veřejném parku anglického stylu Parc Monceau s rozlohou úctyhodných 8,2 hektaru.

Z ubytování doporučujeme stylový Hôtel De l’Arcade v centru Paříže. Kde Vás prodloužený víkend přijde do 10 000 Kč komplet.

 

  1. Venezia – Benátky, Italiebenatky

Most vzdechů (Ponte dei Sospiri) není nijak extrémně známým místem pro turisty, ale své místo v našem seznamu nepochybně a hlavně na Valentýna má. Spojuje totiž výslechovou místnost v Dóžecím paláci s blízkým vězením. Název mostu je odvozen od srdceryvného vzdechu hrdel vězňů, kteří byli právě tudy odváděni do vězení. Dožecí palác naleznete na Náměstí sv. Marka, které je také hlavním benátským náměstím. Jestliže máte rádi alespoň trošku historii nebo romantické procházky mezi italskými tavernami s vynikajícími pokrmy, jsou Benátky tou správnou volbou.

Přepychové ubytování nabídne v centru Benátek Hotel L’Orologio.

 

  1. Zámek Örebro, ŠvédskoOrebro Castle

Netradičního Valentýna můžete zažít na březích řeky Svartan. Atmosféra celého města se od jeho počátků, kdy vzniklo v 13. století, téměř nezměnila. Představte si, jak projíždíte hustou sněhovou vánicí na psím stěžení a následně odpočíváte uvnitř svého iglú v soukromé jacuzzi. Zde roztaje i ten největší ledovec. Zámek Örebro nabízí možnost ubytování v prostorách zámku, ale bohužel je již na celý tento měsíc obsazeno. Vyzkoušejte proto elegantní Bern Hotell pouhých 500 metrů od zámku.

 

  1. Bath, Velká BritánieBath

Když někomu řeknete, že jedete na Valentýna do Anglie, nejspíše Vám odpoví ať si užijete Londýn. Jenže zůstat pouze v Londýně by byla škoda. Jihozápadní Anglie skrývá městečko Bath, které je vybudováno kolem přírodních horkých pramenů. Město leží zhruba 160 kilometrů od západně od Londýna a 25 kilometrů jihovýchodně od Bristolu. První informace o městě Bath pochází z doby vlády Římanů, kdy zde byly vybudovány římské lázně. Podle archeologických nalezišť byly vystaveny na místě, kde se nacházela keltská svatyně. Užijte si společné masáže v Thermae Bath Spa a zjistěte proč Římané tyto lázně milovali. Ubytovat se můžete v The Bath Priory Hotel and Spa, kde se o Vás postarají jak nejlépe umí.

 

  1. Fás, Marokomaroko

Město Fás v severní části Maroka, bylo vybudováno v roce 798 Moulayem Idrissem I. Ačkoliv bylo nejprve vesnicí, patří dnes mezi třetí největší město Maroka s více než miliónem obyvatel. O jeho rozvoj se postaral syn Moulayema – Idriss II., který zde v roce 810 nechal vybudovat mešitu, která je dodnes jednou z největších a nejstarších na africkém kontinentu. Ztratit se v zakroucených starověkých uličkách Fásu není vůbec žádný problém. Ochutnáte neobvyklé koření, projdete tržiště plná řemeslníků o kterých jste si mysleli že už ani neexistují a vypravíte se na dobrodružnou cestu do nedalekých písečných dun. Abnormální krásu Maroka zažijete v hotelu Riad Andalib za cenu, která Vás skutečně velmi mile překvapí.

 

  1. Buenos Aires, Argentinabuenos aires

Romantika v podání Buenos Aires nemá chybu. Všude přítomné tance jako salsa nebo tango Vás strhnou do víru klidně uprostřed náměstí. Energie, láska, pestré barvy, usměvaví lidé, kulturní památky a moderna, to vše na Vás zanechá hluboký vliv. Pokud však nevlastníte soukromý businessjet tak to na Valentýna už nestihnete. Ale věříme, že partnera potěší i rezervované letenky s touto cílovou destinací 🙂

Luxusní a velmi nadstandardní ubytování Vás čeká hotelu Park Tower.

 

  1. Las Vegas, USAlas vegas

Město hříchu, hazardu, ale také mnoha romantických příběhů. Zazpívejte si s Elvisem, navštivte Bellagio, prohrajte milion dolarů v ruletě a vychutnejte si jídlo z přibližně 250 metrů nad zemí ve Stratosphere.

Jedno z nejlepších ubytování naleznete v hotelu Mandarin Oriental at CityCenter Las Vegas.

 

  1. Constance Lémuria, SeychelySeychely

Tady je to téměř jedno. Ať doporučíme co doporučíme, vždycky se Vám tu bude líbit a vždycky to bude „to“ správné místo pro zamilované. Neskonale nádherné pláže, bujná příroda s tropickými květinami, průzračně čisté moře, nadstandardní servis a ty nejlepší jídla. Aktivity v podobě potápění, golfu, nebo přelety letadlem nad ostrovy nejsou problém. Constance Lémuria, tak se jmenuje ráj, kousek jízdy od letiště Praslin, kde Vás ubytují.

 

  1. Grasse, Jihovýchod Franciegrasse

Nemůžeme opomenout ani Azurové Pobřeží (Provence-Alpes-Côte d’Azur) a zvláště město Grasse. Pokud milujete vůně růží, jasmínu, levandule nebo žluté mimózy bude se Vám zde líbit. Nejen proto je Grasse známé jako hlavní město vůní. Největší parfumerské společnosti zde mají více než 2000 vlastních plantáží květin, ze kterých vyrábí vůně pro celý svět. Že jde o celkem výdělečný byznys svědčí i roční obrat přes 600 miliónů euro. Od roku 1946 jsou zde také pořádány festivaly Fête du Jasmin a La Jasminade. Poklidné městečko Grasse je ideálním místem pro každého kdo miluje vůni květin, nádhernou udržovanou přírodu a folkovou muziku. Grasse je také často označováno jako skvělá zastávka při cestě do Cannes nebo Nice, které leží jen pár kilometrů odsud.

Skvělé ubytování nabídne romantický hotel Best Western Elixir Grasse, který je taktéž oblíben mezi svatebčany.

 

  1. Kerala, IndieKerala

Ačkoliv Indie nezní moc romanticky, její jihozápadní část taková skutečně je. Přes 900 kilometrů nádherných pláží, které jsou lemovány kokosovými háji a rýžovými poli, nikde jinde nenajdete. Síť lagun a kanálů protékající celou Indií svádí k jízdě na tradičních loďkách. Konejšivé teplé podnebí a uklidňující ajurvédské masáže uprostřed tiché přírody jsou tím, co skutečně potřebujete.

Moderní luxusní hotel Courtyard by Marriott Kochi Airport naleznete jen 5 minut od mezinárodního letiště Kochi.

Koukněte také na

Conrad Bora Bora Nui

Okamžik na který většina z nás čekala je tady. Po více než roční mnoha miliónové rekonstrukci …

Napsat komentář