10 Mexických měst, které musíte navštívit

Mexiko, to nejsou jen nádherné pláže, koktejly a tacos. Celá země nabízí neuvěřitelně omamnou scenérii, kdy z vyprahlých pouští přecházíte do husté džungle a následně do ulic velkoměsta. Pokud jste lehce dobrodružné povahy a máte trochu času cestovat, zjistíte, že Mexiko nabízí daleko více než jen siestu na hotelové pláži. Po více než půl ročním cestování po celém Mexiku, Vám přinášíme seznam deseti inspirativních měst.

10. Sayulita
sayulita-surfing-mexico
Malá vesnička s nezapomenutelným charisma a oblíbená mezi surfaři. Procházíte se bez bot po pláži, v ruce surfové prkno a kocháte se nádhernou přírodou. Poté co se naučíte nové triky na „prkně“, strávíte večer na hlavním náměstí za poslechu místní hudby.

9. Cozumel
cozumel-punta-sur-mexico
Neskutečná krása Cozumel se skrývá pod hladinou průzračného moře. Desítky útesů k prozkoumání Vás donutí k potápění nebo šnorchlováni po hezkou řádku hodin. A když si potřebuje od otevřeného moře odpočinout, vylezete na pláž a přímo naproti je zavěšená volná houpací síť. Kdo by nechtěl usnout pod palmami…

8. Puebla
puebla-mexico
Město plné šarmu. Puebla nabízí opojné umění a noční život, který jinde nenajdete. Ohromující kostely, muzea a tržiště na každém rohu Vás uchvátí. Během návštěvy Puebla doporučujeme zavítat na „Great Pyramid of Cholula“ největší archeologický chrám (pyramida) na světě. Většina pyramidy je skryta v podzemí a leží pod krásným kostelem.

7. Tulum
tulum-mexico
Jako závan čerstvého vzduchu v Quintana Roo, je Tulum rájem pro milovníky jógy a přírody. Jedny z nejhezčích pláží v Mexiku naleznete právě zde. A ubytovat se můžete přímo na pláži v bungalovu, nebo třeba i ve stanu v nedaleké biosférické rezervaci Sian Ka’an. Lehké dobrodružství zažijete, pokud se vydáte do malých rybářských vesniček kolem Punta Allen. Čím si však můžete býti jisti, že se z Tulum se vrátíte uvolnění a plni sil.

6. Mérida
merida-mexico
Krásné koloniální město s úžasným pocitem kosmopolitanu. Mérida je zkrátka kulturní vrchol na poloostrově Yucatan. Naleznete zde prvotřídní muzea, skvělé restaurace s výběrem jídel z celého světa a drobná tržiště. Kolem Méridy objevíte Mayské chrámy, nádherné vyhlídky a krásné písečné pláže.

5. San Miguel de Allende
san-miguel-de-allende-mexico
Ideální ukryt pro expaty. San Miguel de Allende můžete považovat za ideální místo pro víkendovou relaxaci či naopak dlouhodobý život. Dlážděné ulice jsou plné uměleckých galerií, kuriózních butiků, vynikajících restaurací a ubytování v koloniálním stylu.

4. Guanajuato
guanajuato-mexico
Město světového kulturního dědictví UNESCO Guanajuato je „třídou“ samo o sobě. Žádná slova nemohou popsat barevnost, atmosféru a krásu celého města. Guanajuato také patří mezi nejlepší „obrazové“ destinace světa. Proto si nezapomeňte fotoaparát a vše zdokumentujte. Pestrobarevné domy, úzké uličky, nádherné výhledy, neskonalá příroda, moderní architektonické prvky, toto vše je jen maličký výčet příležitostí k vyfocení. A věřte že je jich daleko více.

3. Palenque
palenque-mexico
Jedna z Mayských destinací na konec. Palenque je plna historie s nezaměnitelným prostředím, uprostřed hluboké džungle zaplněné hlučnými opicemi. Pro dokonalý útěk od digitálního a uspěchaného světa, doporučujeme vzít stan a ubytovat se v okolních lesních zákoutích.

2. San Cristóbal de Las Casas
san-cristobal-de-las-casas-mexico
San Cristóbal de Las Casas naleznete uprostřed údolí borového lesa v centru Chiapas. Místo, kde se starobylá tradice mísí s prvky moderního světa. Díky tomu, poslouží město jako ideální základna pro objevování Mayské kultury a  Mayských vesnic v nedalekých horách. Po náročném dni tak můžete strávit zbytek večera v dlážděných ulicích San Cristóbal, pokrytých roamingem a plných malebných restaurací, kaváren a barů.

1. Oaxaca
oaxaca-mexico
Krásné koloniální město se silným vlivem domorodců. Oaxaca vyzařuje silnou vnitřní energii a láká tak umělce, řemeslníky a cestovatele z celého světa. Jeden den si vyčleňte na nakupování Mayských předmětů a prozkoumávání pouličních trhů. Druhý den věnujte návštěvě impozantních muzeí. A třetí den prozkoumejte okolí Monte Alban, starobylé Zapotcké civilizace a před-Kolumbijské archeologické naleziště, které Vám zaručeně vyrazí dech. Na co určitě nezapomeňte, je ochutnávka čokolády přímo v Oaxace.  Jen stěží lze popsat její lahodnou a vynikající chuť.

Koukněte také na

Conrad Bora Bora Nui

Okamžik na který většina z nás čekala je tady. Po více než roční mnoha miliónové rekonstrukci …

Napsat komentář