sportovni clun Bugatti Atlantean Racing Yacht

The Bugatti Atlantean Racing Yacht

Legendární automobil Bugatti Type 57, respektive model Type 57SC Atlantic, je považován za jeden z nejkrásnějších vozů automobilové éry. Původně jej navrhl Jean Bugatti, syn zakladatele Ettore a v rozmezí let 1934 – 1940 jich vzniklo pouhých 710 kusů. Dnes je většina vozů v soukromých sbírkách a když už se nějaký objeví k prodeji, zpravidla není jeho cena menší než 800 miliónů korun. Průmyslový designér a milovník automobilů Fraser Leid přišel s konceptem nazvaným „The Bugatti Atlantean Racing Yacht“, kterým vzdává hold tomuto nádhernému automobilu.

luxusni sportovni clun Bugatti Atlantean Racing Yacht

Design je navržen tak aby kopíroval oblé tvary vozu a zvláště střechu a čelní sklo modelu Type 57SC Atlantic. Dnes jsou k dispozici technologie a materiály které by případnou stavbu více usnadnili a je možné tak zakomponovat požadavky designéra. Tím nejvýraznějším čeho si na této luxusní sportovní jachtě všimnete, je panoramatická kabina, kde se spojuje čelní sklo se střešním oknem v jeden kus.

luxusni sportovni jachta - Bugatti Atlantean Racing Yacht

Spolu s nízkým těžištěm, kdy byla tato jachta částečně koncipována jako sportovní člun, se můžete těšit na bravurní ovladatelnost i ve vysokých rychlostech. Středový kýl lodi se dvěma podporami vytvoří dokonalou stabilitu při plavbě v rozbouřených vlnách.

Bugatti Atlantean Racing Yacht luxusni jachta

Koncepce celé lodi je spojením designu 30. let a moderních technologii dostupných v roce 2015. Jemné barevné linie, lesklé materiály, chromová zábradlí nebo tělo vyrobené z kompozitu skelných vláken, uhlíku a kevlaru dodávají této jachtě neodolatelné charisma. Doufáme, že se z této koncepce stane skutečnost a uvidíme jachtu na vlastní oči.

Bugatti Atlantean Racing Yacht - Bugatti Type 57 Atlantic

luxusni jachta Bugatti Atlantean Racing Yacht luxusni sportovni jachta - Bugatti Atlantean Racing Yacht luxusni sportovni clun - Bugatti Atlantean Racing Yacht luxusni sportovni jachta Bugatti Atlantean Racing Yacht sportovni jachta Bugatti Atlantean Racing Yacht sportovni clun Bugatti Atlantean Racing Yacht

Koukněte také na

BMW M4 GT4

BMW M4 GT4

BMW oficiálně odhalilo připravované BMW M4 GT4 v rámci privátní akce na Nurburgringu před několika dny. …

Napsat komentář