Porsche Macan GTS – „sportovní“ SUV

Nemůžete se rozhodnout, jestli si domů pořídíte slabší Porsche Macan S nebo silnější variantu Macan Turbo se 400 koňmi? Rozhodování je konec! Protože minulý týden představila automobilka Porsche na veletrhu Tokyo Motor Show nový model Macan GTS. Ten vychází z modelu „Macan S“ a z dvojitě přeplňovaného 3.0 V6 motoru nabídne výkon 355 koní a 500 Nm. Což je sice o 45 koní méně nežli u varianty Macan Turbo, ale rozdíl na dynamice vozu skoro nepoznáte.

Zůstala zde původní dvoj-spojková sedmistupňová PDK převodovka, která spolu se systémem Porsche Traction Management (PTM), rozpohybuje vozidlo z 0 na 100 km/h za 5,2 vteřiny. A pokud se rozhodnete pro balíček Sport Chrono Package, bude čas zrychlení „na stovku“ rovných 5 vteřin.

Porsche Macan GTS 6

Zastavit automobil z maximální rychlosti 257 km/h vyžaduje kvalitní brzdy. Na přední nápravě se teď nachází brzdové kotouče o průměru 360 milimetrů s šestipístkovými třmeny v červené barvě. Doplněné brzdovými kotouči o průměru 330 milimetrů a jednopístkovým třmenem na zadní nápravě. Společně s vylepšeným systémem řízení (Stability Management) tak vůz zastavíte téměř na stejné vzdálenosti jako osobní automobil. Kompletně nový je také sportovní výfukový systém a vzduchový podvozek – díky tomu je nový Macan GTS nižší o 10mm než verze Macan Turbo.

Design vozu prošel několika drobnými změnami, jako jsou například 20 palcová litá kola „RS Spyder“ v povrchové úpravě Satin Black nebo čtyř-bodové LED světlomety pro denní svícení taktéž v černém akcentu.

Porsche Macan GTS interier

Ani interiér není bez změny. Jako standard jsou zde nyní kožené sportovní sedačky, vylepšené ozvučení včetně infotaimentu a GTS balíček. Ten obsahuje karmínově červený otáčkoměr, stejně barevné prošití sedadel, bezpečnostních pásů a vyšívané logo GTS na opěrkách hlavy. Těšit se na nový Porsche Macan GTS můžete od března 2016 s cenou začínající na 73 400 Euro (cca 2 060 000 Kč).

Porsche Macan GTS Luxusní Porsche Macan GTS Luxusni SUV - Porsche Macan GTS Luxusní SUV - Porsche Macan GTS Luxusni Porsche Macan GTS

Koukněte také na

Luxusní nábytek Bugatti Home Collection

Luxusní nábytek Bugatti Home Collection

Začátkem tohoto měsíce se na oblíbeném veletrhu 2016 Salone del Mobile v italském městě módy – …

Miluješ luxus?
Přidej se k nám!

VIP párty, luxusní automobily, exkluzivní hodinky, přepychové dovolené a mnohem víc!

Získáš přístup k nejnovějším informacím ze světa luxusu!