lykan hypersport abu dhabi policie

Lykan Hypersport za 85 miliónů pro policii!

Že nemá smysl ujíždět policistům v Dubaji už všichni víme. Vozový park Dubajské policie totiž obsahuje vozy jako je McLaren MP4-12C, Bugatti Veyron, Nissan GTR nebo třeba Lexus RC F, kterým i když jste opravdu dobrý řidič, jen stěží ujedete.

Novou zbraň na silniční piráty ale také získávají policejní složky v Abu Dhabi. A není to žádná „tuctovka“ typu Bugatti Veyron, ale první supersport z Libanonu (Blízký Východ) – Lykan Hypersport. Proč zrovna tento vůz, když za jeho cenu můžete mít dva Veyrony opravdu nevíme, ale čísla hovoří jasně. Aktuální verze nabídne 750 koní, točivý moment přes 970 Nm a maximální rychlost 395 km/h. Motor je plochý šestiválec o objemu 3,8 litru, který také nalezneme v automobilce Porsche (RUF CTR3), jenže zde je „nadopovaný“ dvojicí turbodmychadel. Zrychlení 0 – 100 km/h se tak odehraje za pouhé 2,8 vteřiny, což je čas zrychlení motocyklů z kategorie MotoGP.

lykan hypersport abu dhabi police

Lykan Hypersport dnes patří do trojice nejdražších automobilů. První je Maybach Exelero s hodnotou 8 miliónů dolarů (cca 200 miliónů korun), druhým vozem je Lamborghini Veneno za 4,6 miliónu dolarů (cca 115 miliónu korun) a třetí je náš Lykan Hypersport s cenovkou 3,4 miliónu dolarů (cca 85 miliónu korun). Pro představu, základní verze modelu Bugatti Veyron stojí 1,7 miliónu dolarů (cca 42,5 miliónu korun). Jedním z důvodů proč nebyl zakoupen Veyron ale Lykan Hypersport, může být fakt, že výroba a samotný model Bugatti Veyron končí.

lykan hypersport lykan hypersport police lykan hypersport abu dhabi policie

 

Koukněte také na

BMW M4 GT4

BMW M4 GT4

BMW oficiálně odhalilo připravované BMW M4 GT4 v rámci privátní akce na Nurburgringu před několika dny. …

Napsat komentář